Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Oleme jõudnud tõugja paljundamise ja asustamise töödega järgmise rõõmustava tegevuseni. Lasime Laeva jõkke esimesed 3000 sellesuvist noort tõugjat!   Tõugja asustamine Laeva jõkke, november 2017 Tõugja asustamine algas!

Tõugja asustamine algas!

16. nov. 2017

Oleme jõudnud tõugja paljundamise ja asustamise töödega järgmise rõõmustava tegevuseni. Lasime Laeva jõkke esimesed 3000 sellesuvist noort tõugjat!

Viimase kahe aasta küllaltki pingeline ja väikeste "tagasilöökidega" töö tõugjapopulatsiooni tugevdamiseks Emajõe süsteemis ja taastatud Laeva jões hakkab edukalt lõpule jõudma. Olud tõugja paljundamiseks ja kasvatamiseks olid keerulised ning 2016. aastal ei õnnestunudki soovitud koguses tõugjaid  Haaslava kalamajandis üles kasvatada. Ka 2017. aasta oli keeruliste, mitte kõige saadsamate oludega, aga suure hoole ja vaevaga tulemusel on Haaslaval ootamas üle 10 000 sellesuvise vilka noore tõugja. Esimene asustamine on ka toimunud, seda jäädvustas ka Osooni võtterühm. 

Tõugja asustamine algas!
Tõugja asustamine Laeva jõkke, november 2017

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tõugja asustamine algas!

Viimase kahe aasta küllaltki pingeline ja väikeste "tagasilöökidega" töö tõugjapopulatsiooni tugevdamiseks Emajõe süsteemis ja taastatud Laeva jões hakkab edukalt lõpule jõudma Olud tõugja paljundamiseks ja kasvatamiseks olid keerulised ning 2016 Oleme jõudnud tõugja paljundamise ja asustamise töödega järgmise rõõmustava tegevuseni. Lasime Laeva jõkke esimesed 3000 sellesuvist noort tõugjat!

Tõugja asustamine algas!

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »