Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
  LIFE AdaptEst

LIFE integreeritud projekt „Kliimamuutustega kohanemise tegevuste elluviimine Eestis“ (Implementation of national climate change adaptation activities in Estonia), LIFE21-IPC-EE-LIFE-SIP AdaptEst/101069566.

Projekt algas 2023. aasta jaanuaris ja kestab peaaegu 10 aastat. Projekti viivad ellu 17 partnerit Eestist. Eesti Loodushoiu Keskus osaleb projektis mitmete tegevuste läbiviimisel, mis on seotud Alam-Pedja looduskaitseala jõeliste elupaikade kvaliteedi parandamisega ja kliimamuutuste võimalike mõjudega hakkamasaamisega. LHK uurib kalastiku, sh kaitsealuste ja ohustatud kalaliikide seisundit ning teostab seisundi hoidmise ja parandamisega seotud tegevusi. Lisaks Alam-Pedja veekogudele on projekti jõgedeks ka Pärnu jõgi ka Kasari jõgi, kuhu asustatakse kaitsealuse kalaliigi tõugja noorjärkusid. Loodushoiu Keskus pöörab suurt tähelepanu ka teavitusööle ja hariduslikele ettevõtmistele. Ühingu eestvedamisel korraldatake lastele ja noortele Alam-Pedja looduskoolis õppelaagrid.

 

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

LIFE AdaptEst

LIFE integreeritud projekt „Kliimamuutustega kohanemise tegevuste elluviimine Eestis“ ( Implementation of national climate change adaptation activities in Estonia ), LIFE21-IPC-EE-LIFE-SIP AdaptEst/101069566 Projekt algas 2023

LIFE AdaptEst

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »