Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
2018. aastal jõudis lõpule mitu olulist projekti. Ühtlasi jätkasime ka looduse mitmekesisuse heaks tehtavate töödega. Aasta esimeses pooles jõudsime lõpule Eesti allikate kaitse ja taastamisega tegelenud projektiga LIFE Springday. Aasta lõpuks sai valmis ka Laeva jõe taaselluäratamise projekt LIFE Happyriver, mille käigus lisaks elupaikade taastamisele asustasime ka kaitsealuse kala tõugja noori isendeid. Jätkasime ka Läänemere tuura asurkonna taastamise tööd, milleks asustasime Narva jõkke 30 000 vastkoorunud tuuramaimu. Kuna projektid on äratanud suurt tähelepanu ja läinud inimestele korda, siis jõudis Laeva jõe taastamise projekt ja kalade asustamine 2018. aasta Keskkonnateo konkursile. Suur oli rõõm, kui lõpuks osutusime selle tiheda konkursi võitjateks! 2019 Aasta Keskkonnategu 2018

Aasta Keskkonnategu 2018

31. jaan. 2019

2018. aastal jõudis lõpule mitu olulist projekti. Ühtlasi jätkasime ka looduse mitmekesisuse heaks tehtavate töödega. Aasta esimeses pooles jõudsime lõpule Eesti allikate kaitse ja taastamisega tegelenud projektiga LIFE Springday. Aasta lõpuks sai valmis ka Laeva jõe taaselluäratamise projekt LIFE Happyriver, mille käigus lisaks elupaikade taastamisele asustasime ka kaitsealuse kala tõugja noori isendeid. Jätkasime ka Läänemere tuura asurkonna taastamise tööd, milleks asustasime Narva jõkke 30 000 vastkoorunud tuuramaimu. Kuna projektid on äratanud suurt tähelepanu ja läinud inimestele korda, siis jõudis Laeva jõe taastamise projekt ja kalade asustamine 2018. aasta Keskkonnateo konkursile. Suur oli rõõm, kui lõpuks osutusime selle tiheda konkursi võitjateks!

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aasta Keskkonnategu 2018

Keskkonnaministeeriumi pressiteade 30 01 2018. aastal jõudis lõpule mitu olulist projekti. Ühtlasi jätkasime ka looduse mitmekesisuse heaks tehtavate töödega. Aasta esimeses pooles jõudsime lõpule Eesti allikate kaitse ja taastamisega tegelenud projektiga LIFE Springday. Aasta lõpuks sai valmis ka Laeva jõe taaselluäratamise projekt LIFE Happyriver, mille käigus lisaks elupaikade taastamisele asustasime ka kaitsealuse kala tõugja noori isendeid. Jätkasime ka Läänemere tuura asurkonna taastamise tööd, milleks asustasime Narva jõkke 30 000 vastkoorunud tuuramaimu. Kuna projektid on äratanud suurt tähelepanu ja läinud inimestele korda, siis jõudis Laeva jõe taastamise projekt ja kalade asustamine 2018. aasta Keskkonnateo konkursile. Suur oli rõõm, kui lõpuks osutusime selle tiheda konkursi võitjateks!

Aasta Keskkonnategu 2018

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »