Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Peale Sindi paisu eemaldamist on Pärnu jõe kalastik oluliselt muutunud. Kalad on kiirelt omaks võtmas kogu avanenud jõestikku ja ka inimesed on märganud toimunud paranemist. Kalu on rohkem ja kohtades, kus neid varem pole nähtud. See on järjekordne märk, et üle kahekümne aasta kestnud pikk protsess Sindi paisu eemaldamiseks, mida Eesti Loodushoiu Keskuse inimesed koos kaasaaitajatega visalt ajasid, on olnud üks olulisemaid jõgede hea käekäigu jaoks kordasaadetud tegusid Eestis. Järva teataja avaldas loo kalameeste kogemustest ja Meelis Tambetsi kommentaarid. Järva teataja 03. 05. 2025 https://jarvateataja. postimees. ee/8241227/vimmad-hullutavad-sel-kevadel-kohalikke-kalamehi Pärnu jõe uus elu

Pärnu jõe uus elu

9. mail 2025

Peale Sindi paisu eemaldamist on Pärnu jõe kalastik oluliselt muutunud. Kalad on kiirelt omaks võtmas kogu avanenud jõestikku ja ka inimesed on märganud toimunud paranemist. Kalu on rohkem ja kohtades, kus neid varem pole nähtud. See on järjekordne märk, et üle kahekümne aasta kestnud pikk protsess Sindi paisu eemaldamiseks, mida Eesti Loodushoiu Keskuse inimesed koos kaasaaitajatega visalt ajasid, on olnud üks olulisemaid jõgede hea käekäigu jaoks kordasaadetud tegusid Eestis. Järva teataja avaldas loo kalameeste kogemustest ja Meelis Tambetsi kommentaarid.
Järva teataja 03.05.2025
https://jarvateataja.postimees.ee/8241227/vimmad-hullutavad-sel-kevadel-kohalikke-kalamehi

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

LIFE projektid
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Lahtiütlus. LIFE projekte kaasrahastab Euroopa Liidu LIFE programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu seisukohti. Nende eest ei saa vastutada Euroopa Liit.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pärnu jõe uus elu

Peale Sindi paisu eemaldamist on Pärnu jõe kalastik oluliselt muutunud. Kalad on kiirelt omaks võtmas kogu avanenud jõestikku ja ka inimesed on märganud toimunud paranemist. Kalu on rohkem ja kohtades, kus neid varem pole nähtud. See on järjekordne märk, et üle kahekümne aasta kestnud pikk protsess Sindi paisu eemaldamiseks, mida Eesti Loodushoiu Keskuse inimesed koos kaasaaitajatega visalt ajasid, on olnud üks olulisemaid jõgede hea käekäigu jaoks kordasaadetud tegusid Eestis. Järva teataja avaldas loo kalameeste kogemustest ja Meelis Tambetsi kommentaarid. Järva teataja 03.05.2025https://jarvateataja.postimees.ee/8241227/vimmad-hullutavad-sel-kevadel-kohalikke-kalamehi

Pärnu jõe uus elu

www.loodushoid.ee © 2023 Eesti Loodushoiu Keskus »