Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Soova oja (Teilma) luht on potentsiaalselt hea koelmuala. Kuna aastakümneid ei ole seal enam heina tehtud, oli luht võsastunud ja tavalise niitmise teel enam luha hooldust teha ei olnud võimalik. Kuna talvine veetase Emajões ei olnud liiga kõrge, jäätus luht kohati maapinnalt, mis tegi võimalikuks buldooseri kasutamise tiheda ja kõrge võsa eemaldamiseks. Õnneks oli veel märtsi alguses ka korraliku pakasega ilmasid, mis hõlbustas pajuvõsa lõikamist maapinna lähedalt. Kokku sai edasiseks niitmiseks ette valmistatud üle 3 hektari luhta, mis sobib kaladele kudemiseks ja lindudele elupaigaks. Taastatud luht Soovaj oja ääres, märts 2012 Taastatud luht Soova oja ääres

Taastatud luht Soova oja ääres

Soova oja (Teilma) luht on potentsiaalselt hea koelmuala. Kuna aastakümneid ei ole seal enam heina tehtud, oli luht võsastunud ja tavalise niitmise teel enam luha hooldust teha ei olnud võimalik. Kuna talvine veetase Emajões ei olnud liiga kõrge, jäätus luht kohati maapinnalt, mis tegi võimalikuks buldooseri kasutamise tiheda ja kõrge võsa eemaldamiseks. Õnneks oli veel märtsi alguses ka korraliku pakasega ilmasid, mis hõlbustas pajuvõsa lõikamist maapinna lähedalt. Kokku sai edasiseks niitmiseks ette valmistatud üle 3 hektari luhta, mis sobib kaladele kudemiseks ja lindudele elupaigaks.

Taastatud luht Soova oja ääres
Taastatud luht Soovaj oja ääres, märts 2012

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
Suuremad LIFE Happyriver ja LIFE Springday projektid on lõppenud. Jätkuvad Eesti kalastiku uuringud ja tuura asustamine Narva jõkke.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Taastatud luht Soova oja

Taastatud luht Soovaj oja ääres, märts 2012 Soova oja (Teilma) luht on potentsiaalselt hea koelmuala. Kuna aastakümneid ei ole seal enam heina tehtud, oli luht võsastunud ja tavalise niitmise teel enam luha hooldust teha ei olnud võimalik. Kuna talvine veetase Emajões ei olnud liiga kõrge, jäätus luht kohati maapinnalt, mis tegi võimalikuks buldooseri kasutamise tiheda ja kõrge võsa eemaldamiseks. Õnneks oli veel märtsi alguses ka korraliku pakasega ilmasid, mis hõlbustas pajuvõsa lõikamist maapinna lähedalt. Kokku sai edasiseks niitmiseks ette valmistatud üle 3 hektari luhta, mis sobib kaladele kudemiseks ja lindudele elupaigaks.

Taastatud luht Soova oja ääres

www.loodushoid.ee © 2017 Eesti Loodushoiu Keskus »