Projektid      Kontakt      

Vee-elustiku

väärtuslike elupaikade kaitse
Vahetasime ka kogemusi Saksamaa kalandusfondi projektiga "Läänemere tuura populatsiooni taastamine Odra jõe valgalal ja Meklenburg-Vorpommerni rannikuvetes" Uudised

Helcom tuura ekspertgrupi aastakoosolek Tartus

Eesti Loodushoiu Keskus korraldas Läänemere Merekeskkonna Kaitse Komisjoni (Helcom) tuura ekspertgrupi 2022 aasta kokkusaamist. Kolmepäevane töökohtumine toimus tuura LIFE projekti raames 9.-11. novembril. Osalesid eksperdid Saksamaalt, Poolast, Leedust, Lätist, Rootsist, Suurbritanniast ja Eestist. Külastati Põlula kalakasvatuskeskust, asustati läänemere tuurasid Narva jõkke ja peeti kahepäevane seminar Tartus. Vahetati informatsiooni, arutati läänemere tuura populatsiooni taastamise tegevuste hetkeseisu, tulevikuplaane ja koostöövõimalusi.

Saksa ekspertide külaskäik 

Projekti peamine tegevus on tuura noorjärkude kasvatamine ja asustamine. Asustusmaterjal tuuakse Saksamaalt Meklenburg-Vorpommerni Akvakultuuri ja Kaladuse Uurimise Keskusest. Tuura kasvatamise ja asustamise parimate metoodikate ja praktikate osas vahetatakse kogemusi ka euroopa juhtiva tuuraeksperdi Jörn Gessneriga Leibnitzi Instituudist. Kohtusime projekti strateegiliste partnerite esindajate Jörn Gessneri, Gerd Arndti ja Christin Hoehnega Põlula kalakasvatuskeskuses, kus koos Põlula ekspertide Kunnar Klaasi ja Ene Saadrega toimus põhjalik arutelu projekti eesmärkide, nende saavutamise teede, tulevikuvõimaluste ja arenduste üle.

Vahetasime ka kogemusi Saksamaa kalandusfondi projektiga "Läänemere tuura populatsiooni taastamine Odra jõe valgalal ja Meklenburg-Vorpommerni rannikuvetes".

Keskuse tutvustus
Eesti Loodushoiu Keskus on 2000. aastal asutatud ühing, mis tegeleb peamiselt sisevete kaitse ja kalastiku elutingimuste parandamisega.

Elupaikade kaitse
Allikad, jõed ja järved on meie ühine rikkus, mille suurim väärtus on nende looduslik seisund. Vee-elupaikasid hoides tagame puhta vee, liigirikka elustiku ja kauni looduse.

Tänased tööd
2022. aasta septembris algas viieaastane projekt LIFE Baltic Sturgeon. Lõpule on jõudmas Pärnu jõestiku elupaikade taastamise tulemuslikkuse uuringud ja kalateede tõhususe uuringud. Käimas on Võsu jõe paisjärvede mõjude uuring.

Kontaktandmed
Veski 4, Tartu 51005
Tel: (+372) 7 422 767
E-post:
Tel: (+372) 5176886

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Uudised

Helcom tuura ekspertgrupi aastakoosolek Tartus Eesti Loodushoiu Keskus korraldas Läänemere Merekeskkonna Kaitse Komisjoni (Helcom) tuura ekspertgrupi 2022 aasta kokkusaamist Kolmepäevane töökohtumine toimus tuura LIFE projekti raames 9

Uudised

www.loodushoid.ee © 2017 Eesti Loodushoiu Keskus »